Pasirengimas Biržos rūmų atstatymui

Klaipėdos miesto svarbiausiu architektūriniu akcentu iki pat II pasaulinio karo pabaigos buvo Klaipėdos krašto pramonės ir prekybos rūmai. Šiuo metu jų vieta yra neužstatyta. Klaipėdos miestiečių draugija jau kreipėsi į Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus ir Klaipėdos miesto savivaldybę dėl viešos diskusijos dėl Biržos rūmų atkūrimo proceso inicijavimo. Pasirengimo procesas dėl didžiausio miesto istorijoje objekto atstatymo yra reikalingas diskusijose priėmus galutinius sprendimus.

Draugijos teigimu atkurti šiuo metu neišlikusius Biržos rūmus yra tiek realu, tiek reikalinga pačiam miestui, nes šis pastatas yra vizitinė miesto kortelė visiems atvykusiems į Klaipėdą. Miesto suklestėjimo epizodai yra neišvengiamai susiję nuo senų laikų su jūrų prekyba ir mieste vykusiais amatais, o senieji klaipėdiškiai dažniausiai praturtėdavo iš tarptautinio prekybos kelio per Klaipėdą. Biržos rūmai yra tapę iškilių miestiečių ir verslininkų reprezentacine susitikimo vieta. Pastatas išties priglaudė ne tik pačius verslininkus, bet čia taip pat buvo pirklių laisvalaikio erdvės. Galima sakyti, kad Biržos rūmai buvo dar vienos verslo valdžios galios simbolis. Realiai jų atkūrimui netrukdo nei Klaipėdos miesto bendrojo plano sprendiniai, nei pakitusi miesto struktūra. Taip pat Klaipėdos Biržos rūmų atkūrimui pritaria didžioji visuomenės dalis.

Atkurtuose Biržos rūmuose galėtų įsikurti tiek Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, tiek savivaldybės administracijos įstaigos, atsakingos už investicijų pritraukimą, verslo padėties gerinimą,
konsulatai, konferencijų ir diskusijų erdvės, verslo ir kitų panašių organizacijų buveinės, korporacijos. Visai įmanoma panaudojimo galimybė įkurdinti miesto komercinį centrą, priglaudžiant įvairių parduotuvių. Biržos rūmų vieta yra jau pati nulemta sėkmingai vien dėl patogios strateginės vietos ir erdvių funkcionalumas bus sėkmingai išpildytas. Investicijų patrauklumo gerinimas taip pat susijęs su tuo, kaip bus gerinamas verslo organizacijų įvaizdis ir priimančiojo naujus investuotojus miesto
reputacija, o įprasminta vietos istorinė vertė iliustruoja senąsias tradicijas ir jų tęstinumą šiuolaikiniame dinamiškame pasaulyje.

Draugija jau turi palankų Klaipėdos prekybos, amatų ir pramonės rūmų palaikymą dėl viešos diskusijos organizavimo. Juolab yra žinoma, kad ši verslo pasaulį atstovaujanti ir globojanti įstaiga neturi savo nuolatinės buveinės, o šiuo metu priversta nuomoti patalpas N. Uosto g. 11. Todėl gavus Klaipėdos miesto savivaldybės atsakymą, tikimasi dar iki 2024 metų pradžios artimiausiu metu pavyks organizuoti plačią diskusiją ir priimti atitinkamus sprendimus atstatyti Biržos rūmus. Draugijos manymu, atkuriant išskirtinį pastatą, turi būti vadovaujamasi išlikusiais pastato brėžiniais, išsamiais istoriniais ir archeologiniais tyrimais bei nusistovėjusia palankia tarptautinės paveldosaugos praktika. Tikimasi, kad bus priimti pozityvūs sprendimai ir kelerių metų eigoje bus pradėti realūs atkūrimo darbai.

Pateikiamas straipsnio pabaigoje viešas kreipimasis dėl Klaipėdos krašto pramonės ir prekybos amatų rūmų (Klaipėdos Biržos) atkūrimo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *