Dangės uostas Tarpukariu

Klaipėdos miestiečių draugija, nors tik susikūrusi visai neseniai 2020 m. vasarį, tačiau jau būdama iniciatyvinės grupės statuse spėjo nuveikti keletą svarbesnių miestui reikšmingų darbų:

1.Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriui pasiūlytas Bernardo Aleknavičiaus miesto garbės piliečio vardas, kuris ir buvo nominuotas.

2. Kartu su Klaipėdos miesto evangelikų-liuteronų bendruomene darėme talką prieš prasidedant Šv. Jono bažnyčios archeologiniams darbams.

3. Kreiptasi į Klaipėdos miesto savivaldybę dėl „SENOSIOS KLAIPĖDOS PUOSELĖJIMO IR ATKŪRIMO, REMIANTIS VISŲ SĄMONINGŲ MIESTIEČIŲ VIEŠUOJU INTERESU”.

4. Inicijuotos diskusijos su miesto politikos ir verslo bei įvairių susijusių profesinių sričių bendruomene dėl „DĖL ARCHITEKTŪRINIŲ SPRENDINIŲ REGLAMENTAVIMO KLAIPĖDOS MIESTO PAVELDINĖSE TERTORIJOSE”.

5. Paminėtos Prūsijos karalienės Luizės metinės Klaipėdos laikrodžių muziejuje liepos 19 d.

6. Atkreiptas dėmesys į buv. Laivitės teritorijos vystymą ir teiktos rekomendacijos dėl sisteminės kultūros paveldo apsaugos.

7. Pradėtas dialogas dėl Turgaus g. 16 (buv. Universalinė parduotuvė  „F. Lasso&Co” pastato ikikarinio fasado atkūrimo su privačiu savininku.

8. Kreiptasi į Turto banką ir kitas susijusias institucijas dėl Teismo ir kalėjimo komplekso greitesnės rekonstrukcijos Jūros g. 1.

9. Kreiptasi rekomendacijomis ir pasiūlymais į architektus dėl visų projektinių pasiūlymų, kurie liečia tiek Klaipėdos senamiesčio, tiek Klaipėdos miesto istorinės dalies kompleksų vertes.

10. Stiprintas bendradarbiavimas su miesto paveldo puoselėjimu besirūpinusiomis visuomeninėmis organizacijomis.