Atgyja „Karališkoji Klaipėda”

Šiemet viešojoje erdvėje pasirodė filologės Jovitos Saulėnienės knyga „Karališkoji Klaipėda”, pasižyminti literatūriškai perteikiama miesto istorija, besitęsiančia nuo 1525 m. iki 1918 m. Šis karališkasis Klaipėdos miesto laikotarpis, trukęs daugiau nei 400 metų, yra turtingiausias per visą egzistavimosi laikotarpį. Todėl klaipėdiečiai turėtų kaip tik vertinti šią brandžiausią miesto epochą. Knygos autorės pasirinkimas vaizduoti miesto istorija menišku literatūriniu būdu sukelia kiekvieno klaipėdiečio nostalgiją buvusiems laikams. Knyga „Karališkoji Klaipėda” yra ne tik kaip miesto istorijos vadovėlis, bet ir kaip artėjančio Klaipėdos miesto 770 m. jubiliejaus minėjimo, kuris vyks 2022 m., simbolis. Žinoma tai, kad Klaipėda yra įkurta 1252 m. rugpjūčio 1 d.

Knygoje yra pasakojamas kiekvienas Prūsijos valdovų valdžioje Mėmelio laikotarpis, atskleidžiami miesto ir valdovo ryšiai, kilmingųjų gyvenimas, bandoma rekonstruoti tam tikrus vaizdinius, remiantis istoriniais šaltiniais. Be jokios abejonės, yra daugybė senų miesto ikonografijų ar kitų vaizdinių šaltinių, ženklinančių karališkus miesto laikus. Remiamasi taip pat svarbių kilmingų miestiečių liudijimais, kaip gyveno karališkieji asmenys Prūsijos karaliaus Friedricho Wilhelmo III-ojo ir Luizės, kitų buvusių valdovų laikais.

Kviečiame visus įsigyti Jovitos Saulėnienės knyga „Karališkoji Klaipėda” tam, kad ji sušildytų kiekvieno miestiečio namus karališkąja dvasia ir šiluma. Neabejotinai tenka pripažinti, kad dar tokios įspūdingos ir išskirtinės išleistos kaip „Karališkoji Klaipėda” knygos apie Klaipėdos miesto istoriją nėra. Didžiuokimės, kad mūsų miestas buvo Prūsijos karališkasis miestas ir sostinė su karalių rezidencija 1807-1808 metais!

Šią knygą „Karališkoji Klaipėda” galima įsigyti leidyklos „Druka” elektroninėje svetainėje: www.penktadienis.com/karaliskoji-klaipeda

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *